Március 2-án igazoltan hiányoztak az iskolából a vécseys diákok, hiszen ezen a napon XX. alkalommal rendezték meg a Nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola Vécsey Károly Tagintézményében a Vécsey-Vásárhelyi Országos Kamara Néptánc és Népdaléneklési Versenyt.
A versenyre 80 nevezés érkezett Magyarország 21 településéről, összesen 285-en versenyeztek pénteken a Vécseyben. A jubileumi rendezvény alkalmából találkozhattunk az alapítókkal, egy kiállítás keretében megnézhettük, milyen is volt a „Vécsey Kamara” anno, az esti meglepetésműsoron fiatal zenészek és már nem is olyan fiatal (nyugdíjas?!) táncosok szórakoztatták a közönséget.
Nagy öröm számunkra, hogy a Vásárhelyi László Alapfokú Művészeti Iskola Kislókötő és Lókötő (csoportvezetők: Grexáné Nagy Enikő és Ugyan Attila) kamaracsoportja is III. helyezett lett a korcsoportjában, Pataki Donatella és Csiki János, a Kispántlika Néptánccsoport (csoportvezetők: Fehértói Anett és Nagy-Kasza Kristóf) táncosai pedig különdíjat kaptak, Ugyan Attila, a verseny főszervezője, a jubileum alkalmából Ugyan Attila-díjban részesült.
A NÉPTÁNC VERSENY VÉGEREDMÉNYE:
I. korcsoport:
I. hely: Kis Bubulyka: Így történt Somogyban
Szent László Katolikus Általános Iskola és AMI, Encs
Művészeti vezető: Makranczi Sándorné, Maier Reimond
Koreográfus: Maier Reimond
II. hely: Galagonya Csoport: Szilágysági táncok
Hajdútánc AMI, Debrecen
Művészeti vezető és koreográfus: Tóthné Pásztor Ágnes, Majer Tamás
és
II. hely: Szederinda Csoport: Öhön
Hajdútánc AMI, Debrecen
Művészeti vezető és koreográfus: Csendom Erika, Lovas Bálint
III. hely: Kis Kör-Karéj Táncegyüttes Kamaracsoportja: Vitnyédi mese
Kör-Karély Bűdszentmihályi Hagyományőrző Műhely, Tiszavasvári
Művészeti vezető és koreográfus: Lauber Éva Laura, Kurinszky Márk
III. hely: Kislókötő Táncegyüttes: Csárdás, egyedül?
Vásárhelyi László AMI, Nyíregyháza
Művészeti vezető és koreográfus: Grexáné Nagy Enikő és Ugyan Attila
II. korcsoport:
I. hely: Bubulyka: Hesspávázás a Só-vidéken és Marci bácsi hegedűje
Szent László Katolikus Általános Iskola és AMI, Encs
Művészeti vezető és koreográfus: Dr. Krupárné Rakaczki Anna, Maier Reimond
és
I. hely: Színvavölgyi AMI – Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium: Mezőföldi táncok
Szinvavölgyi AMI és Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Miskolc
Művészeti vezető és koreográfus: Boncsérné Szinai Tünde, Körmöndi Tamás
II. hely: Cinegelábúak Néptánccsoport: Bukovinai táncok és Addig megyek, addig járok
Bocskai István Általános Iskola és AMI, Hajdúnánás
Művészeti vezető és koreográfus: Makkai Andrea, Márton Attila
III. hely: Lókötő Táncegyüttes: Antal vót a galuskába
Vásárhelyi László AMI, Nyíregyháza
Művészeti vezető és koreográfus: Grexáné Nagy Enikő, Ugyan Attila
III. korcsoport:
I. hely: Aranyszalma Ifjúsági Néptánccsoport: Paszabi táncok és Vajdaszentiványi táncok
Bocskai István Általános Iskola és AMI, Hajdúnánás
Művészeti vezetők és koreográfusok: Makkai Andrea, Márton Attila
A Paszabi táncok koreográfusai: Mester-Szabó Ágnes, Husvéth Csaba
II. hely: Szatmáros Társulat: Ca la noi, ca la Soporu
Szatmár AMI, Mátészalka
Művészeti vezetők és koreográfusok: Garaj Ágnes, Kurinszky Márk
III. hely: Dobbantó Néptáncegyüttes Ifi Kamara: Rimóci sarkantyús, lassú és friss csárdás
Dobbantó Néptáncegyüttes, Szegvár
Művészeti vezető: Magyar Imre
Koreográfusok: Csurka Nándor, Magyar Nóra
Különdíjak:
Különdíjat, valamint a Vásárhelyi László AMI és a Hajdútánc AMI ajándékát kapta a „Maskarások” című koreográfiában nyújtott teljesítményéért Tóth Miklós.(KalamajKamara, Tiszadob)
Különdíjat, valamint a Hajdútánc AMI ajándékát kapta a Marci bácsi hegedűje című koreográfiában megszólaltatott kiváló muzsikáért Maier Cseperke. (Bubulyka, Encs)
Különdíjat, valamint a Kis Kör-Karéj Táncegyüttes 5.000 Ft-os ajándékát kapta a cigánytáncban nyújtott összteljesítményéét Pataki Donatella és Csiki János. (Kispántlika Néptánccsoport, Nyírbátor)
Különdíjat, valamint a Vásárhelyi László AMI és a Hajdútánc AMI ajándékát kapta a bukovinai táncokban nyújtott összteljesítményéért Nagy Marcell. (Cinegelábúak Néptánccsoport, Hajdúnánás)
Különdíjat, valamint a Csikuska Kulturális Egyesület 10.000 Ft-os ajándékát kapta a vajdaszentiványi táncokban nyújtott összteljesítményéért Varga László. (Aranyszalma Ifjúsági Néptánccsoport, Hajdúnánás)
A verseny Vándordíját kapta:
Arany-Műhely, Hajdúnánás (Aranyalma, Aranyvessző, Kis Aranyalama, Aranyszalma, Cinegelábúak, Makkai Andrea, Márton Attila, Bedő Melinda, Bistey Attila)
A NÉPDALÉNEKLÉSI VERSENY VÉGEREDMÉNYE:
SZÓLISTÁK VERSENYE
I. korcsoport
I. hely: Veres Réka
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola, AMI, Debrecen
Oktató: Sáriné Szebenyi Judit
és
I. hely: Sass Éva
Blaskovich János Általános Iskola, Tápiószele
Oktató: Horváth Éva Sára
II. hely: Törös Luca Bella
Simonffy Emil Zeneiskola, Debrecen
Oktató: Sáriné Szebenyi Judit
III. hely: Maier Cseperke
Szerencsi Rákóczi Zsigmond Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI, Szerencs
Oktató: Száraz Melánia
III. hely: Ambrusz Olívia
Vikár Sándor Zenei AMI, Nyíregyháza
Oktató: Tar-Trencsényi Tímea
Különdíj:
Különdíjat, és a Hajdútánc AMI ajándékát kapta Szatlóczky Petra.
Szatmár AMI, Mátészalka
Oktató: Nauner-Agárdi Éva
II. korcsoport
I. hely: Plaszkó Kamilla
Ilosvai Selymes Péter Általános Iskola és AMI, Abaújszántó
Oktató: Maier Reimond
II. hely: Makranczi Mária
Szent László Katolikus Általános Iskola és AMI, Encs
Oktató: Maier Reimond
II. hely Nagy Lukács
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola, Debrecen
Oktató: Juhász Erika
III. hely Prekopcsák Janka
Újfehértói Általános Iskola és AMI Erkel Ferenc Tagintézmény, Újfehértó
Oktató: Király Kálmán
Különdíj:
Különdíjat, és a Hajdútánc AMI ajándékát kapta Nagy Anna.
Hajdúböszörményi Bartók Béla Zenei AMI, Hajdúböszörmény
Oktató: Törökné Marosvölgyi Ágnes
III. korcsoport
I. hely: Bartók Boglárka
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola, Debrecen
Oktató: Tóth Lilla
és
I. hely: Révész Eszter Sára
Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium, Nyíregyháza
Oktató: Bartháné Kallós Angelika
II. hely: Csípő Gréta Csenge
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola, Debrecen
Oktató: Juhász Erika
III. hely: Buglyó Petra
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola, Debrecen
Oktató: Tóth Lilla
ÉNEKEGYÜTTESEK VERSENYE
I. korcsoport:
I. hely: Debreceni Kisbetyárok
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola, Debrecen
Oktató: Sáriné Szebenyi Judit, Tóth Lilla
II. hely: Gyöngyvirág
Újfehértói Általános Iskola és AMI Erkel Ferenc Tagintézmény, Újfehértó
Oktató: Horváth Anikó
III. hely: Kis Sulyom Énekegyüttes
Ilosvai Selymes Péter Általános Iskola és AMI, Abaújszántó
Oktató: Maier Reimond
Különdíj:
Különdíjat, és a Hajdútánc AMI ajándékát kapta a Józsai Pacsirták.
Hajdúböszörményi Bartók Béla Zenei AMI, Hajdúböszörmény
Oktató: Törökné Marosvölgyi Ágnes
Különdíjat, és a Hajdútánc AMI ajándékát kapta a Pitypang Énekegyüttes.
Földi János Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI, Hajdúhadház
Oktató: Szemző Eszter
Különdíjat, és a Dobbantó Néptáncegyüttes ajándékát kapta a Gerlice Énekegyüttes.
Újfehértói Általános Iskola és AMI Erkel Ferenc Tagintézmény, Újfehértó
Oktató: Horváth Anikó
II. korcsoport
I. hely: Locsi-fecsi Énekegyüttes
Hajdúböszörményi Bartók Béla Zenei AMI, Hajdúböszörmény
Oktató: Törökné Marosvölgyi Ágnes
II. hely: Bubulyka Énekegyüttes
Szent László Katolikus Általános Iskola és AMI, Encs
Oktató: Maier Reimond
III. hely: Napra-Forgó Énekegyüttes
Újfehértói Általános Iskola és AMI Erkel Ferenc Tagintézmény, Újfehértó
Oktató: Király Kálmán
III. korcsoport:
I. hely: Kodályos Dalolók
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola, Debrecen
Oktató: Juhász Erika
II. hely: a zsűri nem adott ki második helyezést
III. hely: Mandulafa Énekegyüttes
Vikár Sándor Zenei AMI, Nyíregyháza
Oktató: Hajdú Ágota
Különdíj:
Pedagógiai különdíjat kapott a versenyen nyújtott kiváló teljesítményéért Maier Reimond.
A verseny Vándordíját kapta:
Kodályos Dalolók – Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola, Debrecen